SAKARYA
TARAKLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 102.yıldönümü nedeniyle Taraklı Ortaokulu´nda törenler düzenlendi.
Taraklı Ortaokulu salonunda Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan törende günün anlamına ilişkin konuşmada Türkçe Öğretmeni Ali Bostanoğlu Çanakkale zaferi ile ilgili “Pasinler savaşı Malazgirt Savaşı ile birlikte Anadolu toprakları ile ilk bedeli ecdadımız kanı ile canı ile ödedi. Bu vatanın bedeli ülkenin doğusundan batısına kuzeyinden güneyine kan ile ödendi ecdat bu toprakları kazandı korudu bayrak için devlet için nice milletlerle savaştı. Şanlı tarihimizden bir sayfada Çanakkale Savaşıdır. 102 yıl önce Çanakkale’de boğazda düşmanı denize döken kahraman şehit ve gazilerimizi şükranla anıyoruz.” dedi ANMA PROGRAMI Taraklı Ortaokulu öğrencileri tarafından “Bu Vatan Kimin” adlı şiir okundu. “Alay Marşı, Annem Beni Yetiştirdi” videosu, “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiir,”Çanakkale Üzerine Söylenmiş Sözler” Koro tarfından “Yemen ve “Çanakkale içinde” Türküleri seslendirildi. “Çanakkale Geçilmez” adlı Tiyatro Gösteriminin ardından 18 Mart Şehitlerimizi Anma töreni vesilesiyle yapılan resim ve şiir yarışmalarında ödül töreni ile anma törenleri son buldu. Törene Kaymakam Cihat Koç Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, daire müdürleri, öğretmenler,veliler ve öğrenciler katıldı.![18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 102.yıldönümü nedeniyle Taraklı Ortaokulu´nda törenler düzenlendi.](/meb_iys_dosyalar/2017_03/22222504_imajes2.jpg)