SAKARYA TARAKLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup ÇAKMAK´ın Yıl Sonu Karne Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup ÇAKMAK´ın Yıl Sonu Karne Mesajı

Saygıdeğer Velilerimiz, Değerli İdarecilerimiz, Kıymetli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler;

17 Haziran 2016 tarihi itibariyle bir Eğitim Öğretim yılının daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Biliyoruz ki aslında her bitiş yeni bir başlangıcın habercisidir. Bu bitişin başarılarla dolu, hayırlı başlangıçlara vesile olması temennisiyle, zorlu bir eğitim maratonunu tamamlayıp karnelerini alarak yaz tatiline girecek olan öğrencilerimizi kutlar, bu vesileyle eğitim sürecinin en önemli paydaşları olan öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize yönelik birkaç hatırlatmada bulunmak isterim.  

           Değerli Velilerimiz;

Öğrencilere verilen karneler, onları not ile değerlendirme ve derecelendirme amacı taşır. Karne notları, öğrencilerimizin okulda öğrendikleri bilgilerin ve davranışların ölçülmesinin sonucudur. Karnedeki notlar çocuklarımızın kişiliğine verilen notlar değildir. Karneleri, çocuğunuzla iletişiminizi olumsuz yönde etkilememesi için kendinizi onların yerine koyarak değerlendirin. Çocuğunuzun karnesinin aldığı son karne olmadığını bilmelisiniz.

             Kıymetli İdarecilerimiz ve Meslektaşlarım;

Okullarınızda öğrencilerinizi yetiştirmede gösterdiğiniz gayret ve fedakârlıklar bizim için çok önemlidir. Sizler bu görevi yerine getirirken; düşünen, sorgulayan ve eleştiren bir neslin ortaya çıkmasını sağlıyorsunuz. Yapacağınız mesleki çalışmalar sonucunda yaz tatiline gireceksiniz, şimdiden sizlere huzurlu mutlu tatiller dilerim.


             Sevgili Öğrencilerimiz;

Yoğun bir dönemi daha geride bıraktık. Özellikle 8. ve 12.sınıf öğrencilerimiz bu yıl daha çok çalışarak bir üst eğitim kurumlarına hazırlandılar. Şimdiden eğitim öğretim hayatlarının devamında başarılar dilerim. Karneleri aldığımızda kiminiz sevindi kimimiz üzüldü biliyoruz ancak unutmuyan kötü karne yoktur düzeltilmeyi bekleyen karneler vardır.

İnsan, başarıya çalışarak ulaşır. Aslına bakarsanız okulda ve hayatta başarılı olmanın öyle çok sihirli bir formülü de yoktur. Yapılacak şey bellidir. Birincisi, kendinize bir hedef belirlemek; ikincisi de, belirlediğiniz bu hedeflere ulaşmak için özveride bulunarak planlı bir şekilde çalışmaktır.

Bu duygu ve düşünler ile sorunsuz bir eğitim öğretim dönemini geride bırakmamıza vesile olan idareci, öğretmen, hizmetli, memur ve öğrencilerimize teşekkür eder. İyi tatiller dilerim.

 

 

Ulucami Mahallesi Ankara Caddesi Hükümet Konağı K1 No198 TaraklıSakarya - 02644912034

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.